Анотація досвіду роботи


Зміст досвіду: Специфіка роботи в системі профтехосвіти спонукала викладача дещо по-іншому підійти до викладання математики. Використовуючи підручники зі спецдисциплін, викладач підбирає задачі, узгоджуючи їх з відповідними темами програми з математики, особливу увагу приділяє професійному спрямуванню уроків математики. Вивчення кожної теми завершує калейдоскопом прикладних задач, які виникли поза математикою, але розв'язуються математичними засобами. Такий підхід до вивчення математики дав їй змогу видати “Збірник прикладних задач з математики”, та збірник залікових робіт «Математика і професія».
З метою формування професійних навичок учнів велику увагу приділяє екскурсіям на виробничі об’єкти. Такі екскурсії дають можливість наочно переконатися у творчому характері праці на сучасних підприємствах, а також побачити широке поле застосування математики у практичній діяльності людини. Щоб екскурсія пройшла організовано і з максимальною користю, детально продумує її план, знайомить учнів з відповідною літературою, необхідною виробничою технологією, акцентує увагу учнів на процесах, які мають особливе значення в практичному застосуванні математики. Своїми враженнями від екскурсії учні діляться на уроках математики та складають задачі, використовуючи виробничі показники.
Олена Василівна перебуває у постійному пошуку нового, передового, прогресивного. Досконало володіє роботою з комп’ютером, методом проектів. Під її керівництвом учні розробили проекти «Прикладне спрямування математики», «Золотий переріз», провели конференцію «Математика у сузір’ї професій і наук» із залученням викладачів та студентів Криворізького державного педагогічного університету,  семінар-практикум «Роль математики у професійному становленні учня». Ця робота значно розширює кругозір учнів, збагачує їх життєвий досвід, вчить аналізувати, співставляти, робити висновки, підвищує математичну культуру. Про свою проектну діяльність учні випустили бюлетень, буклет. Використовуючи інноваційні методи навчання, політехнізацію, міжпредметні зв’язки, зв'язок навчання з життям, з практикою виробництва викладач сприяє:
-         професійному становленню учня як майбутнього спеціаліста;
-         розвитку інтересу до навчання;
-         свідомому вивченню математики;
-         формуванню практичних умінь і навичок.

Провідна ідея досвіду: сприяти опануванню учнями методів та прийомів математичного моделювання, будувати навчальний процес «від учня до математики і від математики до учня»

Мета роботи: активізувати особисту орієнтацію учнів і формувати в них не лише предметну, а й повну професійну компетенцію.

Немає коментарів:

Дописати коментар